בית הדין הארצי לעבודה בירושלים אישר לאחרונה (04.03.2018) בקשה של חברת "פישר תעשיות פרמצבטיות" לקבלת דוחות איכון ממכשיר הסלולרי אותו סיפקה לעובד שלה לצורכי עבודה, ובכך הפך את החלטתו של בית הדין האזורי לעבודה בנצרת שסרב לבקשה.

הסיפור החל כאשר העובד פוטר מהחברה לאחר 17 שנות עבודה, והחליט לתבוע ממנה פיצויים על פיטורים שלא כדין, שעות נוספות וזכויות סוציאליות שונות.

החברה, אשר חשדה כי העובד עוסק בעבודה נוספת על חשבון השעות בהן עבד עבורה, החליטה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת על מנת לקבל את היסטוריית המיקומים של העובד בשעות ובימים ספציפיים, ולהוכיח זאת. בית הדין האזורי בנצרת דחה את הבקשה בטענה כי החברה הייתה צריכה לקבוע מראש מדיניות ברורה בנושא.

למרות זאת, החליטו בחברה לפנות לבית הדין הארצי, וזה קיבל את הערעור בטענה, כי באיזון בין ההגנה על הפרטיות של העובד לבין היכולת של המעסיק להוכיח את טענותיו בבית המשפט, גוברת הזכות לנהל משפט "בקלפים פתוחים", כפי שהגדירו השופטים ועל כן הורו לחברת הסלולאר להעביר את הפירוט המבוקש לחברה.

 

(ע"ע 40711-04-17 )

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.