הסכם שיתוף פעולה בנושא מידע אישי נחתם לאחרונה (31.05.19) בין רשויות הגנת מידע מסינגפור והונג קונג. ההסכם מאפשר לשתי הרשויות להחליף מידע בנושא של פרצות אבטחת מידע אישי אודות אזרחים.

על פי ההסכם, הרשויות ידווחו באופן הדדי אודות פרצות אבטחת מידע פוטנציאליות או קיימות. עוד קובע ההסכם, כי בין שתי המדינות ייערכו מחקרים משותפים וכן ישותפו שיטות שונות לצורך הגנת הפרטיות ואבטחת מידע. במעמד חתימת ההסכם, אמר הממונה על הרשות להגנת מידע הסינגפורי: "שיתוף הפעולה עם הונג קונג הכרחי לקיומו של מערך אבטחת מידע מתקדם, ויש לו תפקיד חיוני בהכנת המדינות לקראת הכלכלה הדיגיטלית".

מספר אירועי פרצות אבטחה חמורים בשתי המדינות הוא שהביא לתחילת הדיונים ולגיבוש ההסכם בחודש ספטמבר אשתקד.

בהונג קונג, באוקטובר 2018 דיווחה חברת התעופה – Cathay Pacific", כי האקרים פרצו למערכות החברה והשיגו גישה לפרטים של למעלה מ- 9.4 מיליון לקוחות, בהם מידע הכולל כתובות, מספרי טלפון ומספרי כרטיסי אשראי. במסגרת הפריצה נחשפו 860,000 מספרי דרכונים וכ- 45,000 מספרי תעודות זהות של אזרחי הונג קונג.

בסינגפור נגנבו רשומות של 1.5 מיליון מטופלים בשירותי הבריאות של המדינה – 'SingHealth', במה שמתואר כאירוע האבטחה החמור בתולדות המדינה. מידע רפואי רגיש דלף, ובתוך כך נגנבו, בין היתר, מסמכים רפואיים אודות ראש הממשלה הסינגפורי וכן פרטי התרופות אותן הוא צורך. אירוע זה התגלה רק בחודש יולי 2018, לאחר שנמשך ככל הנראה מספר שנים, וזאת בעקבות זיהוי פעילות חשודה באחד משרתי בסיסי הנתונים של שירותי הבריאות בסינגפור.